Fizjoidea – Rehabilitacja Łukasz Kot

Fizjoidea – Rehabilitacja Łukasz Kot

Mgr Łukasz Kot jest certyfikowanym terapeutą Ortopedycznej Terapii Manualnej, PNF oraz Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu renomowanych ośrodkach i placówkach rehabilitacyjnych.

Gabinet Fizjoterapii i Masażu Leczniczego Fizjoidea to wyjątkowe miejsce, w którym wykorzystywane są najnowsze i najbardziej skuteczne metody rehabilitacyjne. Oferuje Państwu kompleksową rehabilitację oraz indywidualnie dobrane zestawy zabiegów. Terapia w gabinecie jest gwarancją powrotu do zdrowia. Prowadzący go fizjoterapeuta mgr Łukasz Kot posiada wiedzę i doświadczenie kliniczne niezbędne do zapewnienia pacjentom skutecznej oraz wszechstronnej rehabilitacji. Zajmuje się świadczeniem usług z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej oraz stomatologicznej. Ponadto pracuje z chorymi na mukowiscydozę, znacząco poprawiając ich komfort życia.

Udogodnienia dla Pacjentów:
Indywidualne podejście do pacjenta – zajmuje się leczeniem nie tylko objawów, ale przede wszystkim źródła problemu. Przed przystąpieniem do rehabilitacji kompleksowo diagnozuje pacjenta i określa etiologię jego choroby.

Bogata oferta świadczonych usług – jako jeden z nielicznych fizjoterapeutów zajmuje się fizjoterapią stomatologiczną oraz rehabilitacją pacjentów z mukowiscydozą.

Bezpłatne konsultacje – konsultacje oraz usługa planowania rehabilitacji są zwolnione od opłat

Zabiegi w gabinecie przeprowadza mgr Łukasz Kot, dyplomowany fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

Fizjoterapia ortopedyczna
Fizjoterapia ortopedyczna zajmuje się pacjentami ze schorzeniami w obrębie układu kostno- stawowego i mięśniowego. Najczęściej stosowanymi metodami leczniczymi są Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborn- Evjenth oraz Spiralna Stabilizacja Mięśniowa (więcej: patrz metody terapeutyczne)

Fizjoterapia neurologiczna
Fizjoterapia neurologiczna obejmuje rehabilitację pacjentów z dysfunkcjami obwodowego (nerwy obwodowe) oraz centralnego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy). W przypadku tych schorzeń w pracy najczęściej wykorzystuję się metodę PNF oraz Kinesiologytaping (więcej: patrz metody terapeutyczne)

Fizjoterapia stomatologiczna
Do zadań fizjoterapii stomatologicznej należy głównie rehabilitacja pacjentów z dysfunkcjami w obrębie stawu skroniowo- żuchwowego. Problemy w obrębie tego stawu często są pomijane jako nieistotne. W naszym ciele ten staw jest najczęściej używany w ciągu dnia. Na zaburzenie jego mechaniki wpływają wady zgryzu, wady postawy ciała,urazy, stres oraz usuwanie zębów.

Rehabilitacja w mukowiscydozie
Rehabilitacja chorych na mukowiscydozę należy to bardzo specyficznej części fizjoterapii. Głównym zadaniem jest usunięcie gęstej, lepkiej wydzieliny zalegającej na różnej wysokości układu oddechowego. Do pozostałych celów należą utrzymanie maksymalnie możliwej wydolności fizycznej oraz prawidłowej postawy umożliwiającej wydajne funkcjonowanie układu oddechowego. Bardzo ważne jest, aby usprawnianie chorego było systematyczne.

Dodaj swoją opinię.

Dodaj swoją opinię.
* Pole wymagane