Gabinet Masażu Damian Pietrasik

Gabinet Masażu Damian Pietrasik

Rodzaje masażu i ich specyfikacje

Masaż klasyczny:

Jest to najpopularniejsza forma masażu, na bazie którego tworzymy nomenklaturę innych rodzajów masażu w zależności od intensywności – może być leczniczy, relaksacyjny, sportowy itd. Masaże klasyczne mają zastosowanie w leczeniu i profilaktyce wielu chorób w dziedzinach neurologii, ortopedii czy pediatrii. Mają na celu poprawę psychofizycznej kondycji pacjenta.

Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż bardzo dobrze wpływa na jędrność i ogólną kondycję skóry.

Masaż relaksacyjny:

Masaż ten pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem świetnie oddziałuje na układ nerwowy. Równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, pomaga w walce z bezsennością.

Nie zdajemy sobie często sprawy, że to stres powoduje bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słabą zdolność koncentracji, depresję, czy irytację. Z masażu relaksacyjnego może skorzystać każdy, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia.

Masaż izometryczny:

polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami. Masaż ten najczęściej stosuje się po zdjęciu gipsu, ale także u sportowców.

Masaż sportowy:

Masaż ten stosujemy bardzo często pomiędzy intensywnymi treningami. Pozwala on podjąć ogromny wysiłek w stanie dużego wyczerpania fizycznego. Masaż ten wykorzystuje się np. w przerwach meczów piłkarskich, przed i po zawodach sportowych czy w cyklach przygotowawczych.

Masaż wspomagający odchudzanie:

Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii, co powoduje szybsze odprowadzenie cząsteczek tłuszczu, wody oraz toksyn z komórek.

Masaż kontralateralny:

- u podstaw tego masażu leżą założenia z zakresu neurofizjologii. Oddziaływanie masażu na zdrową kończynę aktywizuje przepływ krwi i bodźców nerwowych za pośrednictwem skrzyżowań naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej o ok. 30%. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów i co za tym idzie szybszego procesu gojenia. Dzięki jego zastosowaniu można przyspieszyć zrost kostny średnio o 2 tygodnie, co może zapobiec wielu charakterystycznym zmianom podczas długotrwałego unieruchomienia kończyny.

Seans na kamieniach nefrytowo-turmalinowych:

Kamienie nefrytowe i turmalinowe pod wpływem ciepła wytwarzają promienie podczerwone. Są to promienie lecznicze dla różnego rodzaju schorzeń.

Zabiegi na kamieniach nefrytowo-turmalinowych korzystnie wpływają na:

oczyszczenie skóry z nagromadzonych zanieczyszczeń, otwarcie porów, redukcja trądziku, łuszczycy, łupieżu, działanie przeciw grzybicze, wzmocnienie i poprawa tonacji skóry, opóźnienie procesów starzenia, zahamowanie rozkładu włókien kolagenowych, przyśpieszone gojenie ran, oparzeń, przyśpieszenie pracy układu trawienia, wydalanie toksyn i złogów, uwolnienie organizmu z nadwyżek tłuszczu i wody, redukcja cellulitu, oczyszczenie wątroby, pomoc w zwalczaniu żółtaczki, przywrócenie i utrzymanie we właściwej kondycji układu krążenia, redukcja żylaków, hemoroidów, regulacja poziomu cukru we krwi

normalizacja ciśnienia krwi, obniżenie wysokiego cholesterolu, mięśnie stają się elastyczne, znika ból i popularne zakwasy, polepszenie pracy serca, profilaktyka zawałowa, usunięcie stresu, napięcia i zmęczenia, poprawa samopoczucia, redukcja występowania nerwobóli, likwidacja bólu głowy, migreny, poprawa snu.

Zabiegi te wspomagają również leczenie kręgosłupa ,stawów, kości, efektywne usuwanie bólu, rehabilitację po urazach ,kontuzjach ,złamaniach.

Seans trwa od 15 do 35 minut.

Dodaj swoją opinię.

Dodaj swoją opinię.
* Pole wymagane

Kontakt

ul. Konwiktorska 7
00-216 Warszawa
mazowieckie

Telefon: 606-472-401

Lokalizacja

Nasze specjalizacje