Gabinet Medycyny Wschodniej i Akupunktury

Gabinet Medycyny Wschodniej i Akupunktury

Gabinet Medycyny Wschodniej i Akupunktury proponuje zabiegi z akupunktury. Akupunktura jest techniką leczniczą wywodząca się ze Wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia). Jest uważana za uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia. Światowa Organizacja Zdrowia uznała akupunkturę za bezpieczną i skuteczną metodę terapii, za pomocą której, poprzez otwieranie odpowiednich kanałów energetycznych przywraca się organizmowi równowagę niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania.


Metodą tą można leczyć ponad 300 dolegliwości chorobowych. Polega na nakłuwaniu ciała srebrnymi lub złotymi igłami w odpowiednich punktach, odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych), zgodnie z koncepcją wyrównywania potencjału energetycznego organizmu.

1. Masaż leczniczy

Gabinet Medycyny Wschodniej i Akupunktury proponuje zabiegi masażu leczniczego w celu złagodzenia sztywności mięśni, rozluźnienia napięcia mięśniowego i długotrwałej likwidacji bólu, gwarantując doskonałe samopoczucie. Masaż leczniczy wschodni polega na połączenia akupresury (uciskanie wybranych punktów na ciele) z innymi technikami masażu. Masaże wykonywane są przez wyspecjalizowanego masażystę

Masaż leczniczy skutecznie:

– łagodzi bóle m.in. kręgosłupa,

- usuwa sztywność mięśni,

– dotlenia mięśnie,

– usuwa zastoje limfatyczne,

– łagodzi skurcze mięśni,

– poprawia krążenie krwi i zwiększa jej objętość,

– przyśpiesza przemianę materii,

– zwiększa wydalanie z organizmu substancji pochodnych azotu i kwasu moczowego,

– przyspiesza rehabilitację,

– działa uspokajająco i poprawia koncentrację,

– redukuje stres i pomaga cieszyć się lepszym zdrowiem.2. Irydologia
Irydologia jest jedną z metod Medycyny Wschodniej. Zajmuje się diagnozowaniem stanu zdrowia na podstawie badania wyglądu tęczówki oka. Umożliwia kompleksową ocenę stanu zdrowia oraz ocenę wydolności układów i narządów wewnętrznych. Irydologia opiera się na założeniu, że każdej części naszego organizmu odpowiada miejsce na tęczówce oka, co jest możliwe dzięki połączeniom nerwowym. Dlatego możliwe jest dostrzeżenie zmian chorobowych różnych narządów i układów, poprzez obserwacje tęczówki. Dzięki irydologii można: – określić predyspozycje genetyczne do osłabienia pracy określonych narządów wewnętrznych i zachorowania na poszczególne choroby, – zobaczyć zmiany świadczące o rozwijającej się chorobie, której fizycznych oznak jeszcze się nie odczuwa. Tak jest w przypadku np. miażdżycy i wysokiego cholesterolu, – zaobserwować zmiany wskazujące na zawał serca, udar mózgu czy chorobę nowotworową, – zlokalizować narząd, w którym rozwija się stan zapalny, co nie zawsze jest oczywiste i może być trudne do zdiagnozowania w klasycznych badaniach. Diagnoza irydologiczna Badanie irydologiczne jest zupełnie bezbolesną i nieinwazyjną metodą diagnozy stanu zdrowia. Wizyta rozpoczyna się od zebrania jak największej liczby informacji o trybie życia pacjenta, przebytych chorobach czy obciążeniach genetycznych. Następnie irydolog pyta pacjenta o występujące dolegliwości lub ich brak. Następnie lekarz irydolog rozpoczyna badanie. Wykonuje je, wykorzystując do tego celu specjalistyczny sprzęt okulistyczny, czyli tzw. lampę szczelinową. Za jej pomocą obserwuje tęczówkę oka w kilkudziesięciokrotnym powiększeniu i zmiennym oświetleniu. Używając aparatu fotograficznego może wykonać zdjęcie zmian zachodzących w oku w tak dużym powiększeniu. Porównuje wygląd tęczówki z mapami irydologicznymi. Mapy te są schematami prezentującymi pola projekcji. Przedstawiają one podział powierzchni tęczówki na pola projekcji poszczególnych układów i narządów wewnętrznych. Każdej części ciała odpowiada ściśle określone miejsce na powierzchni tęczówki oka Po wykonaniu badania i zapoznaniu pacjenta z diagnozą, irydolog może zalecić kuracje indywidualnie dobranymi mieszankami ziołowymi i zlecić dalsze postępowanie.

Dodaj swoją opinię.

Dodaj swoją opinię.
* Pole wymagane