mgr Jędrzej Piotrowski – Gabinet Masażu Głębokiego

mgr Jędrzej Piotrowski – Gabinet Masażu Głębokiego

Masaż Głęboki jest bardziej efektywny i przystępny w uwalnianiu od przewlekłego bólu niż konwencjonalne środki medyczne. Z powodu poprawy przepływu płynów w ciele, pomaga zredukować stany zapalne oraz napięcie mięśniowe, które są częstą przyczyną bólu.
Techniki masażu głębokiego opierają się głównie na terapii powięziowej, dzięki której przy zachowaniu ciągłości i systematyczności uczęszczania na terapie w krótkim czasie może dać długotrwałe efekty ulgi lub w znacznym stopniu ograniczyć uciążliwe dolegliwości.

 

Cechy szczególne Masażu Głębokiego:
- Uwalnianie punktów spustowych.
- Zmniejszanie napięcia na ścięgnach.
- Wydłużanie skróconych struktur.
- Uwalnianie blizn i zrostów.
- Praca na bruzdach mięśniowych.
- Ogólne obniżanie napięcia mięśni i powięzi.
- Szczegółowa praca na stawach kręgosłupa.

 

Krótki opis schorzeń z którymi zmagamy się codziennie:

 

ŁOKIEĆ TENISISTY, inaczej ENTEZOPATIA NADKŁYKCIA BOCZNEGO KOŚCI RAMIENNEJ.
To schorzenie objawia się bólem z boku łokcia, promieniującym wzdłuż
mięśnia aż do nadgarstka, który pojawia się przy ruchu dłoni i przedramienia, a w stadium zaawansowanym także przy spoczynku. Przyczyną schorzenia jest uszkodzenie struktury włókien kolagenowych ścięgien, które pojawić się może wskutek naprzemiennego prostowania i odwracania nadgarstka, ruchu backhandowego w tenisie ziemnym lub noszenia ciężkich przedmiotów.

 

ŁOKIEĆ GOLFISTY – ENTEZOPATIA NADKŁYKCIA PRZYŚRODKOWEGO KOŚCI RAMIENNEJ.
Uraz ten spowodowany jest najczęściej mikrourazami, które powstają poprzez powtarzanie jednego ruchu lub niedorozwój mięśni zginacza. Objawia się słabością mięśni zginających nadgarstek oraz bólem, który może występować nieustannie albo jedynie w czasie wykonywania pewnych czynności.

 

ZAPALENIE ŚCIĘGNA ACHILLESA
Jest to uraz, który bardzo często pojawia się u osób biegających i spowodowany jest zbytnim obciążeniem ścięgna. Ryzyko zapalenia istnieje także u osób, które noszą źle dobrane obuwie oraz mają słabe mięśnie łydki. Silny ból w dolnej części łydki jest najważniejszym objawem stanu zapalnego. Przy większych urazach może pojawić się sztywność ścięgna,
ból pięty i łydki oraz obrzęk.

 

OSTROGA PIĘTOWA
Jest to stan zapalny, który występuje w miejscu łączenia się pięty z rozcięgnem piętowym (struktura napinająca się i rozluźniająca przy każdym kroku). Pojawia się wskutek urazu lub przeciążenia związanego z nadwagą. Podłużny łuk stopy spłaszcza się znacznie, co powoduje naciąganie się rozcięgna piętowego. Objawami są złogi wapienne, wyrośl na kości piętowej (ostroga) oraz ból.

 

ZAPALENIE ŚCIĘGNA MIĘŚNIA CZWOROGŁOWEGO
Schorzenie to spowodowane jest napięciem mięśnia czworogłowego, uderzeniem, raną lub powikłaniem po zabiegu chirurgicznym. Uszkodzenie może być częściowe lub pełne. Do objawów należy ostry ból, którego intensywność nie zmniejsza się, a także obrzęk i zasinienie. Przy pełnym uszkodzeniu niemożliwy jest wyprost kolana.

 

NAPIĘCIOWE BÓLE GŁOWY
Jest to najczęściej występujący ból głowy. Odczuwalny zazwyczaj w okolicy czoła i skroni, rzadziej obejmuje całą głowę. Ból może być obustronny, tępy, uciskający albo gniotący, zazwyczaj trwa od kilkunastu minut do kilku dni, charakteryzuje się narastaniem. Bardzo często towarzyszą mu zaburzenia snu i apetytu. Napięciowe bóle głowy
spowodowane mogą być zmianami hormonalnymi, depresją, urazami głowy i szyi oraz nadużywaniem substancji psychoaktywnych.

 

KRĘCZ KARKU
Schorzenie, które pojawia się wskutek wady mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego po jednej stronie ciała, co powoduje bolesne przechylenie głowy na bok i skręcenie jej w przeciwną stronę. Przy kręczu mięśnie z jednej strony są rozciągnięte i napięte, zaś po drugiej – przykurczone i osłabione. Kręcz może być wrodzony (wskutek urazu okołoporodowego) lub nabyty, który może być skutkiem stanu zapalnego lub choroby reumatycznej. Do objawów zalicza się skręcenie i odchylenie głowy oraz ból i sztywność szyi, obrzęk oraz bóle głowy.

 

ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA
Schorzenie objawiające się mrowieniem palca wskazującego, środkowego i serdecznego, zanikiem mięśni kłębu, osłabieniem chwytu, utrudnieniem ruchów i niemożnością zaciśnięcia ręki w pięść. Objawy choroby pojawiają się na ogół w nocy i nasilają się po uniesieniu kończyny. Przyczyną schorzenia może być stan zapalny nerwu lub tkanek, a także pourazowe zacieśnienia przestrzeni kanału nadgarstka.

Dodaj swoją opinię.

Dodaj swoją opinię.
* Pole wymagane