Zbawienne działanie wody mineralnej

Już od dawna słyszy się o zbawiennym działaniu wody mineralnej nie tylko na nasze zdrowie, ale także wygląd i samopoczucie. W czasie upałów daje nam ukojenie, pozwoli gasić pragnienie oraz reguluje działanie naszego organizmu. Czy to prawda, że woda działa zbawiennie na nasze życie?


Woda mineralna zawiera jony soli mineralnych oraz gazy takie jak siarkowodór i dwutlenek węgla. Producenci podzielili je ze względu na zmineralizowanie. Lekarze zalecają picie wody średnio i nisko zminieralizownej, ponieważ mineralizacja wyższa niż 15 % może być szkodliwa dla naszego układu wydalniczego.


Dietetycy nakazują picie 2 litrów płynów dziennie, co pozwala dobrze nawodnić organizm. Woda mineralna poprawia trawienie i przemianę materii. Ma działanie regulujące temperaturę ciała, oczyszcza organizm oraz obniża skutecznie ciśnienie krwi. Osoby pijące dużo wody mogą poszczycić się zdrową i nawilżoną skórą oraz prawidłową wagą. Z myślą o tych, którym zwykła woda mineralna nie smakuje, stworzono wodę smakową z dodatkiem naturalnych wyciągów z owoców.


Pijmy więc wodę na zdrowie!

Artykuły medyczne

Kalendarz szczepień
Program Szczepień Ochronnych reguluje listę szczepień obowiązkowych (bezpłatnych)...
Jak żyć z padaczką?
Według statystyk na padaczkę w Polsce choruje około...
Mammografia
Mammografia jest badaniem, o którym powinna pamiętać każda...
Kiedy znamiona są zagrożeniem?
Znamiona, piegi i pieprzyki ma każdy z nas....